Zalety i właściwości blach dachowych

Tutaj zamówisz blachy dachowe

Blachodachówki to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielo- oraz jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę silne.

Blachodachówka – charakterystyka oraz zalety

Blacha dachowa produkowana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Odpowiednio dobrane warstwy lakieru są też odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one dobry wygląd nawet po wielu latach od założenia. Żeby jednakże cieszyć się tymi walorami, blachy na dach rekomenduje się kupić w wypróbowanych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy naprawach zabytkowych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy budowaniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.

Nasze dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08