Zalecamy pić sok z kiszonej kapusty i buraków!

Zobacz, gdzie zamówić sok z kapusty kiszonej, wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po okresie zapomnienia ponownie wracają do menu Polaków. Do kapusty i buraków dołączają też inne, przedtem mniej popularne owoce oraz warzywa. Kiedy piszemy o zdrowotnych zaletach fermentowanej żywności nie można nie wspomnieć też o napojach takich jak kefir, kombucza albo wszelkiego typu zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie zasługują na zainteresowanie – pomagają łatwo i szybko wprowadzić do naszego organizmu substancje niezastąpione dla jego poprawnego funkcjonowania.

Sok z kiszonej kapusty i buraków – jakie składniki w nich odnajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający multum związków mających dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Kluczowym komponentem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za przebieg fermentacji. Sok z kapusty, ogórków bądź pozostałych kwaszonek to też kopalnia witamin. Na uwagę zasługuje zwłaszcza duże stężenie witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić z uwagi na obecność witaminy P i K, witamin z grupy B, a także duże nasycenie solami mineralnymi.

Dlaczego trzeba pić sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, ze względu na obecność bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie oddziałuje na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Co więcej nagromadzenie witamin polepsza funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą objawy depresji, cukrzycy i szkorbutu, a także pomagają radzić sobie ze zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki powinny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo refluks czy wrzody dwunastnicy. Pobudzają one też apetyt i działają osłonowo w czasie leczenia antybiotykami i pobudzają apetyt.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]