Wykorzystanie podkładów medycznych na co dzień

Potrzebujesz podkładów medycznych? Skieruj się tutaj

Stanowiące bezpośrednie niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia bakterie, wirusy i grzyby czają się praktycznie wszędzie. Najwyższe ryzyko zakażenia powstaje jednakże w obiektach, w których często przebywają osoby chore lub tam, gdzie w związku z różnymi zabiegami narzędzia bezpośrednio dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi miejscami są głównie wszelkiego rodzaju salony spa, studia tatuażu, szpitale i kliniki czy gabinety kosmetyczne. By zmniejszyć zagrożenie transferu drobnoustrojów i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, stosuje się różne akcesoria – poza rękawiczkami ochronnymi i środkami dezynfekującymi są to w szczególności podkłady higieniczne.

Podkłady jednorazowe – zastosowanie

Większość chorobotwórczych bakterii i grzybów rozprzestrzenia się poprzez zetknięcie się skóry z zakażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez jednostki zarażone. By zminimalizować niebezpieczeństwo przenoszenia się bakterii w salonach i gabinetach urody, używa się podkładów medycznych. Najczęściej są one wyprodukowane z celulozy lub podobnych tworzyw i stanowią efektywną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady medyczne są jednorazowego użytku i rozkłada się je m.in. na kozetki, fotele dentystyczne i ginekologiczne bądź sprzęt rehabilitacyjny.

Podkłady jednorazowe – do stosowania w ogólnodostępnym WC

Jeszcze wyższe zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych powodowanych przez drobnoustroje jest tam, gdzie z prawdopodobnie zakażoną powierzchnią styka się nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Możliwość przeniesienia się wirusów minimalizują podkłady jednorazowe przeznaczone do wykładania na deskach klozetowych. Korzystanie z nich jest zalecane we wszelkich punktach, w których toaleta jest ogólnodostępna – na przykład w punktach usługowych, galeriach handlowych, firmach czy placówkach oświaty.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]