W jakim wnętrzu postawić na rolety podgumowane?

W najupalniejsze dni w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed wyjściem z domu zasłoń okna roletami podgumowanymi i jak wrócisz raduj się nienagrzanym, wychłodzonym wnętrzem, idealnym do wypoczynku. Ten model rolety w pełni nie wpuszcza światła słonecznego. Jak działa roleta podgumowana? W których pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej? Sprawdziliśmy.

Charakterystyka rolety podgumowanej

Główną zaletą rolety podgumowanej jest to, że powoduje ona całkowite zaciemnienie wnętrza. Gruba guma na rolecie nie wpuszcza światła do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie ogrzewa. Zazwyczaj latem zachowanie w pokojach przyjemnej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie posiadasz klimatyzacji, to kup taki rodzaj rolety. Rolety podgumowane najczęściej są wykorzystywane we wnętrzach, takich jak kuchnia czy łazienka, ale też w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Nie ma przeciwwskazań, by były dekoracją Twojego salonu lub sypialni.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Roleta podgumowana zazwyczaj dostępna jest w wersji produktu sto procent zaciemnienia. Jeżeli chcesz znaleźć przesłonę do słonecznego bądź mocno przeszklonego pomieszczenia, to ten typ spisze się idealnie. Również pokoje, w których potrzebujesz prywatności lub całkowitego zaciemnienia, takie jak sypialna, gabinet czy salon, to świetne pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych detali pokoju lub wybierz model w zupełnym kontraście do reszty. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem pomieszczenia, jakkolwiek wszystko zależy od Twojej inwencji i pomysłu na ich aranżację.