Trafny wybór dla nowoczesnego domu – drzwi zewnętrzne drewniane

Drzwi wejściowe spełniają wiele funkcji – oddzielają od hałasu docierającego z ulicy, zabezpieczają przed włamaniem się złodziei i ochraniają mieszkanie przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. Czy opłaca się zainwestować w drewniane drzwi wejściowe? Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi drewniane wejściowe – połączenie tradycji ze współczesnością

Kupno drzwi wejściowych to jeden z najpoważniejszych wybór, który musi dokonać każdy posiadacz domu. Drewniane drzwi zewnętrzne ze względu na swoją solidność oraz właściwości już od dawna cieszą się dużą popularnością. Drewno wygląda rewelacyjnie i można je wykończyć na różne sposoby. Odpowiednio skonstruowane drewniane drzwi wejściowe cechują się energooszczędnością i posiadają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, iż koszty ogrzewania są dużo niższe, a mimo tego w mieszkaniu odczuwamy komfort cieplny. Szukając drzwi do mieszkania trzeba wziąć pod uwagę modele o grubości 92 mm lub 68 mm. Wyjątkowym powodzeniem cieszą się ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna klejonego trójwarstwowo, za sprawą swoich parametrów – nie odkształcają się i trudno je uszkodzić, więc wspaniale nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Współczesne drewniane drzwi zewnętrzne są zaopatrzone w najlepsze uszczelki.

A może dwuskrzydłowe drzwi drewniane na wymiar?

Na rynku można znaleźć też drzwi drewniane na wymiar, które są konieczne w razie posiadania nietypowych otworów drzwiowych. Z kolei dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to oferta dla tych, którzy kładą nacisk na nietuzinkowy design. Jeżeli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, powinniśmy skorzystać z usług przedsiębiorstwa, które wykonuje nietypowe projekty na zamówienie, a równocześnie zapewnia kilkuletnią gwarancję na swoje produkty. W drzwi drewniane można wstawić efektowne szyby, np. witrażowe. Kupujący mogą również wybierać spośród szerokiego wachlarza szyldów. Oprócz zalet estetycznych, trzeba również położyć nacisk na pozostałe atuty, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Ciężko je sforsować, gdyż współcześnie często wyposaża się je w zabezpieczenia antywłamaniowe. Zapewnia to mieszkańcom wysoką ochronę. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe są wyposażone też wielopunktowy zamek listwowy, a kupujący może zdecydować się na niski próg drewniany bądź aluminiowy. W dzisiejszych czasach do wytwarzania drewnianych drzwi wejściowych stosuje się wysokiej jakości środki impregnujące, które zabezpieczają ich powierzchnię przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]