Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych

Środki do impregnacji drewna to preparaty używane zarówno w przypadku mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny powinno się konserwować nimi drewniane meble?

Środki do ochrony drewna – wykorzystanie

Drewno jest materiałem nadającym wnętrzu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna chronią surowy materiał przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannej kondycji przez wiele lat. Znakomite rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Oferowane w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe, a także wiele innych elementów. Z kolei środki stosowane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im wspaniały blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, że parkiet jest znacznie bardziej odporny na uszkodzenia i eksploatację. Należy jednak pamiętać, iż drewniane podłogi muszą być pielęgnowane we właściwy sposób – myte środkami na bazie wosków i olejów.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]