Środki do mycia elewacji skutecznie usuną farbę z murów

Chcesz kupić środek do mycia elewacji? Sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem pojawiania się malunków na murach i ścianach budynków bardzo się nasilił. Przeważnie mają one formę napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, oprócz tego często napisy te niosą treści obcesowe lub rasistowskie. Nic zatem dziwnego, iż administratorzy lub właściciele budynków robią wszystko, aby usunąć je z murów. W tym celu zwykle decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednakże pochłania sporo czasu i jest dość kosztowne. Alternatywą dla przemalowania może być wykorzystanie środka do usuwania farby.

Działanie środka do mycia elewacji?

Działanie tychże środków bazuje na czynnikach aktywnych rozpuszczających komponenty najpopularniejszych farb – przede wszystkim różnego typu żywice. Ich charakterystyczna kompozycja powoduje, że środki tego typu pozwalają na mycie także bardzo porowatych elewacji. Najlepsze preparaty do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są szkodliwe dla środowiska i ludzi. Użycie środków do mycia elewacji polega na nałożeniu ich na ścianę obiektu – w tym celu należy skorzystać z wałka bądź dużego pędzla. Po około godzinie środek trzeba opłukać myjką ciśnieniową bądź wypłukać wodą.

Kto powinien wybrać środki do mycia elewacji?

Preparat do usuwania farby olejnej powinien znaleźć się w wyposażeniu wszystkich ekip czyszczących, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, bo to głównie fasady niestrzeżonych budynków są narażone na akty wandalizmu. Niewielki pojemnik środka okaże się przydatny też właścicielom firm, sklepików czy domów jednorodzinnych. Zakup preparatu do mycia elewacji to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian po raz kolejny znaczna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas niezbędny do zrealizowania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]