Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Jeśli chcesz kupić środki dezynfekcyjne, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/yc3ov5d9

Specjalistyczne środki odkażające pozwalają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są wykorzystywane? Czemu warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich zawartość

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków do dezynfekcji powierzchni z reguły znajdziemy kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, alkohol, chlor, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, a także sporo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą żele, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Zastosowanie środków do dezynfekcji

Środki antyseptyczne wykorzystywane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania podłóg, toalet, blatów, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy myciu blenderów, sztućców, maszynek do mięsa, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dopasowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]