Rolety dzień i noc – dla fanów pełnej kontroli

Rolety dzień i noc to jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to również świetny sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, sypialni albo gabinetu, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, ale innych odcieniach, to następny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Właściwie dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić spanie lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się też w każde współczesne wnętrze, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią również rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli pragniesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.