Roleta okienna – w jakim wnętrzu się sprawdzi?

Rolety okienne, sufitowe oraz ścienne wspominane są co sezon wśród trendów na nowocześnie i modnie zaaranżowane pomieszczenia. Siłą rolety okiennej jest jej uniwersalność oraz bogactwo wzorów i kolorów. Na ile to rozwiązanie zda egzamin w każdym wnętrzu?

Kolorowe rolety – dopasuj je do wystroju pokoju?

Dobrzy producenci potrafią zaoferować kilka, a czasem kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych różnych typów rolet okiennych. Rolety dzień noc, mini i zebra można kupić w bogatej palecie barw.
Wybierz kolor zbliżony do Twojego pokoju albo zdecyduj się na barwę w kolorze przeciwnym do ścian, mebli oraz dodatków. Bezpieczne kolory, które z reguły się sprawdzą, to szarość, czerń, beże oraz biel. Szczególnie szarość jest elegancka i efektowna, a przy tym wspaniale rozświetla i powiększa wnętrza.

Rolety okienne – poznaj ich standardowe wymiary

Wymiary standardowych rolet okiennych mierzone są według stosunku szerokość x wysokość. Producenci oferują rozmiary od 35 do 140 centymetrów szerokości i od 116 do 230 centymetrów wysokości. Tego typu rolety dopasowane są do okien o typowych rozmiarach.

Rolety okienne wytwarzane na wymiar

Dla osób, którym marzą się rolety, ale mają okna w nieszablonowym rozmiarze, wspaniałym produktem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeżeli zatem oferowane w sklepach rolety nie pasują wielkością do Twoich okien, to innym pomysłem jest roleta ścienna, sufitowa lub usługa darmowego przewężenia rolet.