Roben, Wienerberger – popularni producenci klinkieru

Klinkierjest jednym z materiałów stosowanych na elewacjach i innych powierzchniach zewnętrznych budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji cegły klinkierowej sprawia, że równie dobrze radzi sobie z ekstremalnymi temperaturami, co uszkodzeniami mechanicznymi lub wilgocią. Planując wykorzystanie tego materiału w swoim domu warto jednak poznać najważniejszych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ofercie tych przedsiębiorstw.

Producenci klinkieru – CRH, Wienerberger, Roben

Liderem na światowych rynkach w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben na budowach całego świata jest obecna od 160 lat. Cegła Roben jest ceniona ze względu na różnorodność oraz wytrzymałość. Inna znana firma produkująca klinkier, austriacka firma Wienerberger, powstała na początku XIX wieku, zaś w Polsce na rynku funkcjonuje od połowy lat 90-tych. Cegła klinkierowa Wienerberger w branży budowlanej jest znana dzięki innowacyjnym rozwiązaniom użytym w jej produkcji. Kolejny producent klinkieru, CRH, to znana firma z Irlandii. W gronie liderów produkcji klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych produktów polskich tego typu – jest w sprzedaży od prawie 50 lat.

Rodzaje klinkieru

Producenci klinkieru oferują najróżniejsze modele – dzięki temu bez trudu dobierzemy modele odpowiednie do naszej wizji. W sklepach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier maszynowy, który dzięki gładkiej powierzchni świetnie sprawdzi się w nowoczesnych projektach, jak i ręcznie formowany, przeznaczony głównie do renowacji zabytkowych budynków.