Poznaj modele biustonoszy, które warto mieć i nosić!

Jak dobrze wiesz na współczesnym rynku można znaleźć wiele różnych modeli biustonoszy. Co za tym idzie dobranie optymalnego może być dla Ciebie dość problematyczne. Zdecyduj się na przestrzeganie kilku podstawowych zasad i poszerz swoją wiedzę na temat konkretnych modeli, a na pewno unikniesz wielu kłopotów. W swojej garderobie powinnaś mieć przynajmniej kilka produktów, aby udanie dopasować je na wybrane okazje.

Jak dopasować stanik do biustu? Czy krój biustonosza ma znaczenie?

Najwięcej trudności może Ci sprawić dopasowanie stanika do własnego biustu. Z racji tego polegaj na poradach specjalistek lub też poznaj kilka istotnych tajników, aby opanować tę sztukę do perfekcji. W pierwszej kolejności zmierz obwód pod swoim biustem i odejmij od uzyskanego wyniku około 4-5 centymetrów. Następnie przejdź do zmierzenia rozmiaru miseczki. Miarkę powinnaś umieścić w okolicach swojej brodawki sutkowej. Od uzyskanego obwodu biustu odejmujesz obwód pod biustem i wychodzi Ci właściwy rozmiar (np. różnica 18-19 centymetrów oznacza miseczkę D). Ogromne znaczenie może mieć dla Ciebie również krój wybieranego biustonosza. Do wyboru masz następujące warianty:

  • pełny,
  • o niskiej zabudowie,
  • bardotkę,
  • balkonetkę,
  • z przedłużonym fasonem,
  • braletkę,
  • do dekoltów w szpic.

Najlepszą pomocą będzie dla Ciebie profesjonalna brafitterka, która pomoże Ci dobrać odpowiedni stanik do Twojego biustu, tak abyś poczuła się atrakcyjnie i zadbała o swoją wygodę. 

Które modele biustonoszy są najmodniejsze i kto powinien je nosić?

Jedną z najmodniejszych propozycji na rynku jest biustonosz typu bralette. Pięknie kształtuje biust, gwarantuje pożądane usztywnienie, a dodatkowo wykazuje się głębokim dekoltem. Jeden z najbardziej uniwersalnych typów biustonoszy, po które chętnie sięgają panie z nieco mniejszymi piersiami.

Drugą opcją dla Ciebie jest stanik typu balconette. Charakteryzuje się szerokim, lecz niezbyt głębokim dekoltem, dlatego zaleca się go stosować w przypadku pań o szerokim rozstawie piersi.

Alternatywnymi modelami są biustonosze pełne (zasłaniają całe piersi – dedykowane paniom z dużymi biustami), niskozabudowane (dostępne w wersji miękkiej oraz usztywnianej, z dość głębokim dekoltem – dla pań chcących eksponować własny biust), bardotki (usztywniane – dla eleganckich pań, na specjalne okazje) oraz push up (podniesie Twoje piersi – sięgaj po nie zwłaszcza wtedy, gdy nie posiadasz zbyt dużego biustu). 

Gdzie kupić eleganckie biustonosze damskie polskiej marki?

Zastanawiasz się pewnie, gdzie konkretnie kupisz eleganckie biustonosze damskie polskiej marki. Nie będzie to dla Ciebie większym wyzwaniem, ponieważ masz do nich bardzo szeroki dostęp za pośrednictwem Internetu. Wystarczy przeanalizowanie kilku najmodniejszych krojów, a następnie wybranie tych odpowiadających Twoim preferencjom i rozmiarowi biustu.

 

[artykuł partnerski]