Płytki na elewację wytrzymają mróz, deszcz i słońce

Elewacja domu jest niezwykle ważna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze – chroni konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i skrajnymi temperaturami. Po drugie zaś znacząco ma wpływ na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu unikalnego charakteru. Jest to jeden z kluczowych powodów, by dobór materiału na elewację odpowiednio przemyśleć by wybrać najlepszą opcję. W szczególności godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego opłaca ją wybrać?

Cechy klinkierowej płytki elewacyjnej

Okładzina klinkierowa lub płytki elewacyjne klinkierowe jako materiał elewacyjny wyróżniają się głównie doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno zimą, jak i latem. Kolejny atut płytki klinkierowej to duża odporność na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, dzięki czemu wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w najtrudniejszych warunkach. Nie sposób zapomnieć również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale się prezentują, a bogactwo oferowanych w sklepach deseni pozwala dobrać odpowiedni model do nowoczesnych i wiekowych budynków. To dlatego płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane współcześnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

Na rynku dostępne są dwa rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wytwarzane maszynowo oraz ręcznie. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wytwarzane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki prostemu, minimalistycznemu wyglądowi, wykorzystuje się przede wszystkim w nowoczesnych budynkach.