Orynnowanie dachu to istotny element jego konstrukcji

Chcesz nabyć rynnę PCV? Koniecznie odwiedź ten adres

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia sprawne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz kwalifikacji – podobnie jak zakładanie systemów rynnowych. Co w związku z tym winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – jakie elementy wchodzą w jego skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu albo pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do ścieków.

Rynny plastikowe, metalowe lub PCV – co wybrać?

W ofercie sklepów budowlanych dostępne są orynnowanie dachu wykonane z różnych surowców – m. in z metalu bądź tworzyw sztucznych. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien trzeba więc skonsultować z profesjonalistą.

Nasze dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08