Opony motocyklowe – jak je kupować?

Zobacz, gdzie kupić opony motocyklowe, wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocykla_Kola-i-opony-motocyklowe_Opony-motocyklowe-299.html.

Opony to niezaprzeczalnie jeden z najważniejszych elementów motocyklu. To jedyne części, które w trakcie jazdy dotykają nawierzchni drogi, zatem to one w dużym stopniu wpływają na osiągi, bezpieczeństwo i komfort podróży. To silne argumenty za tym, aby ich wybór dobrze zaplanować i nie wypatrywać oszczędności poprzez zakup taniego ogumienia. Co więc wziąć pod uwagę, żeby mieć pewność, że wybieramy opony najlepszej jakości, a przy tym poprawnie dobrane do rodzaju motocykla, stylu jazdy oraz rodzaju przemierzanych na co dzień szlaków?

Opony do motocykli – modyfikacja rozmiaru może skończyć się pechowo

Dla każdego modelu motoru wskazany jest konkretny rozmiar opon, którego nie zaleca modyfikować. Wprawdzie w przypadku samochodów taka podmiana rozmiaru nieraz jest uzasadniona, to dla właścicieli motocykli zwykle kiepsko się kończy. Szukając opon motocyklowych należy zatem ściśle trzymać się wytycznych producenta motocykla, bowiem korzystanie z źle dobranego ogumienia może bardzo negatywnie wpłynąć na sterowność oraz stabilność maszyny w czasie jazdy.

Opony do motocykli – co oznacza indeks prędkości i nośności?

Wybierając opony motocyklowe, pod uwagę należy wziąć też inne ich cechy, za pomocą których ściślej dopasujemy je do uprawianego stylu jazdy. Pod tym kątem najistotniejszy jest indeks prędkości – wyższy wskaźnik oznacza większą szybkość można rozwinąć na danych oponach. Niemałe znaczenie ma także indeks nośnościinformujący o tym, jaki maksymalny ciężar wytrzyma wybrane ogumienie.

Opony motocyklowe – do jazdy terenowej i do maszyn wyczynowych

Podczas kupna opon motocyklowych trzeba przyjrzeć się też kształtowi ich osnowy, tj. karkasowi. Pod tym kątem rozróżniamy dwa typy opon – radialne oraz diagonalne. Te ostatnie, ze względu na wytrzymałe ścianki boczne i nieskomplikowaną budowę nadają się głównie do jazdy w terenie. Opony radialne z kolei charakteryzuje wyjątkowa sztywność oraz promieniste ułożenie osnowy, co powoduje, że są odpowiednim wyborem do motocykli wyczynowych.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]