Odzież na motor – co jest niezbędne każdemu motocykliście?

Znajdź odzież motocyklową na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa-10882.html.

Od dawna wiadomo, że poruszanie się na motocyklu nie należy do najbezpieczniejszych czynności. W razie wypadku kierowcę motocykla nie chronią pasy i w pełni odczuwa on intensywność zderzenia. Z tej przyczyny tak istotne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w stosowną odzież opracowaną z myślą o jeździe tego rodzaju. Ubranie na motocykl nie tylko ogranicza potencjalne urazy motocyklisty, ale także chroni go przed promieniami słonecznymi, opadami i wiatrem, co podnosi komfort jazdy.

Ubranie na motocykl – ze skóry czy z tekstyliów?

Wybierając odzież na motocykl przede wszystkim należy zaopatrzyć się w kask, bowiem zgodnie z kodeksem drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, obojętnie czy mkniemy ścigaczem po ekspresówce, czy poruszamy się z niską prędkością na skuterze. Jest to również najistotniejszy element protekcji motocyklisty, osłaniający głowę przed uszkodzeniami, które mogą wywołać poważne następstwa dla jego zdrowia, a czasem i życia.

Do protekcji pozostałych części ciała w czasie jazdy mamy dużo opcji. Miłośnik jednośladów może zebrać swój ubiór sięgając po odpowiednią spodnie i kurtkę zaprojektowane z myślą o jeździe na motocyklu albo zdecydować się na kombinezon (jedno- bądź dwuczęściowy). W sklepach dla motocyklistów w ofercie znajdziemy odzież tekstylną oraz skórzaną. Niewątpliwie, skóra jest nadzwyczaj wytrzymałym na uszkodzenia materiałem, co nie oznacza, iż ubrania na motor wyprodukowane z tekstyliów ochrania w mniejszym stopniu – stosuje się w nich materiały o dużej wytrzymałości na tarcie i wysokie temperatury. Te części odzieży motocyklisty są uzupełnione o stosowne wzmocnienia osłaniające kolana, barki i łokcie, które podczas upadku są najbardziej narażone na urazy.

Kołnierze, plecaki i pozostałe akcesoria

Następnymi istotnymi elementami ubrania na motocykl są rękawice i obuwie. Rękawice w trakcie upadku zabezpieczają dłonie przed poważnymi urazami, jako że to nimi odruchowo osłaniamy resztę ciała wysuwając je przed siebie, przez co narażamy je na złamania i głębokie otarcia skóry. Warto zatem zaopatrzyć się rękawice ze dodatkowymi modułami chroniącymi kłykcie oraz wewnętrzną powierzchnię dłoni. Stosowne buty na motocykl oprócz tego, iż osłaniają delikatne kości stopy, zapewniają również lepszą przyczepność, a co za tym idzie dokładniejszą kontrolę nad ciężkim motocyklem.

W jakie inne elementy ubrań na motor warto posiadać? To niewątpliwie camelbagi, kominiarki, gogle o ile stosujemy kask crossowy, a także kolejne zbroje, slidery lub ochraniacze.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]