Oczyszczanie powietrza w domu – to możliwe!

Nawet rezydentom małych miejscowości dokucza problem kiepskiej jakości powietrza. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej Unii Europejskiej. Trwający przez wiele lat brak wytycznych dotyczących instalacji grzewczych, jak również grzywien za palenie w kominkach szkodliwych surowców, jak m.in. produkty z gumy czy plastiku, doprowadziły do wysokiego zapylenia powietrza. Wpływa to negatywnie na samopoczucie Polaków. Czy można zatem zadbać samemu o oczyszczanie powietrza?

Oczyszczanie powietrza – czyste powietrze w swoim mieszkaniu

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które kraje rozwinięte muszą jak najszybciej rozwiązać, jeśli troszczą się o zdrowie swoich mieszkańców. Będzie to niewątpliwie długotrwały i skomplikowany proces. Zamiast jednak czekać, aż powietrze polepszy swoją jakość, można już w tej chwili samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Z wykorzystaniem pokojowych oczyszczaczy powietrza w kilkanaście minut można skutecznie pozbyć się cząstek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), jak również większości wirusów i zarazków, wywołujących częstokroć wiele schorzeń. Zalety posiadania urządzenia do oczyszczania powietrza dostrzegają w szczególności osoby borykające się z astmą bądź uczuleniem, ale i ludzie zdrowi szybko poczują zbawienne oddziaływanie czystego powietrza.

Sprzęt do oczyszczania powietrza – które kupić?

Osoby zamieszkujące w sąsiedztwie dróg szybkiego ruchu oraz obywatele silnie uprzemysłowionych obszarów powinni postawić na oczyszczacze, które bez trudu uporają się z dużym zanieczyszczeniem powietrza. Idzie tutaj głównie o przechwycenie drobinek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM10 i PM2.5. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno również pozbyć się z niego nie tylko bakterii, wirusów oraz zalążków grzybów, ale także niebezpiecznego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszym otoczeniu w większym lub mniejszym stężeniu. Wybierając sprzęt do oczyszczania powietrza, powinno się sprawdzić czy posiada ono liczące się certyfikaty.