Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Szatersy zamówisz na skyshutters.pl.

Projektując aranżację domu, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zazwyczaj decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, czyli firany i zasłony, które nieraz zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Podstawową właściwością shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych ruszają się i można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, w zależności od potrzeb lokatorów. Wykonuje się je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), a także z drewna. Shuttersy montuje się głównie na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w w Europie domach wykorzystuje się nadal dość rzadko, ale gros osób na pewno przyjrzało się im na ekranie telewizora czy w kinie, gdyż tego typu okiennice są często używane na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w południowych Stanach USA oraz w Nowej Zelandii.

Ozdobne okiennice shutters bardzo dobrze komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi

Prócz tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters wspaniale się prezentują, mają one też zastosowanie. Za ich pomocą można regulować wykorzystanie padającego światła: w gorące miesiące uniemożliwiać gromadzenie się ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zatrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma na ogół przeszkód, aby umieścić je na większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo ciekawy wygląd, a więc zwiększają wartość nieruchomości. Warto też podkreślić, iż okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez pomocy żyłek, co posiadacze psów i kotów czy rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się wiszące sznurki, uznają na pewno za dodatkowy plus.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]