Na co zwrócić uwagę przy zakupie maski ochronnej?

Jeśli szukasz maski z filtrem, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/rkcwsjk

Jeszcze do niedawna maski ochronne kojarzyły się tylko z medykami lub japońskimi turystami odwiedzającymi nasz kraj. W ostatnim okresie z uwagi na pojawiające się okresowo ciężkie choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maseczki ochronne oraz te, których można używać kilka razy, są często zakładane przez Polaków.

Do czego używane są maski wielorazowe?

Maseczki ochronne zasłaniają usta i nos, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo przedostania się zarazków i wirusów do systemu przez śluzówkę. Niektóre maski zaopatrzone są w przejrzystą przyłbicę z tworzywa sztucznego, która zasłania całą twarz, a przede wszystkim oczy, przez które również może dojść do zakażenia. Maski na twarz powinny być stosowane przez pracowników szpitali, lekarzy czy ratowników, którzy są na co dzień narażeni na bezpośrednią, ciągłą styczność z ludźmi zarażonymi. Zdrowym jednostkom takie maski posłużą do ochrony przed niebezpiecznymi patogenami w czasie podróży transportem publicznym lub codziennych zakupów. W czasie zagrożenia „złapaniem” niezmiernie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 stało się to bezsprzecznie przymusem.

Jaką maseczkę wielorazową do powszedniego wykorzystania?

Maska ochronna musi mieć kontakt ze skórą tylko nie podrażniającą powłoką materiału, przykładowo bawełny. Maseczki na twarz powinny być wygodne i gwarantować bezproblemowe oddychanie. Dobrze jest nabywać maseczki na twarz, które produkowane są z wykorzystywanych w branży medycznej, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które przed zapakowaniem zostały ozonowane. Z niektórych maseczek można korzystać wiele razy, naturalnie pod warunkiem zachowania zaleceń znajdujących się w instrukcji do opakowania załączonej.

Nasze dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]