Mieszkanie w nowoczesnym stylu – użyj cegły ozdobnej

Klinkierem określamy odmiana ozdobnej cegły, którą można umieścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Czym się wyróżnia i dlaczego jest współcześnie tak chętnie stosowana w pracach wykończeniowych?

Klinkier – cegła dekoracyjna o szerokim zastosowaniu

Klinkier to po prostu wypalane w wysokich temperaturach płytki ceglane, które charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od dziesięcioleci wykorzystuje się jako element wykończenia mieszkań oraz domów – mogą być użyte między innymi jako płytki elewacyjne wewnętrzne czy cegła na komin. Cegła ozdobna jest stosowana także na naroża, podokienniki, cokoły, a także inne części budynków i wspaniale sprawdza się zarówno w przypadku domów utrzymanych w klasycznej, jak i nowoczesnej stylistyce.
Elewacja klinkierowa prezentuje się bardzo elegancko i jest odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne – promieniowanie słoneczne, deszcz, niską temperaturę czy śnieg. Klinkier na elewacje utrzymuje się więc przez lata w nienaruszonym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru posiadają jeszcze inne zalety – zastosowanie naturalnego surowca sprawia, iż są one antyalergiczne i odporne na działanie grzybów.

Wewnętrzne płytki klinkierowe oraz klinkier na elewację

Zastosowana na ścianę zewnętrzną domu cegła ozdobna nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i odróżni go od innych. Z kolei klinkier jako elewacja wewnętrzna uwydatni styl, w jakim utrzymane są pomieszczenia – idealnie będzie pasować do wnętrz inspirowanych przestrzenią industrialnego loftu. Dobrej jakości płytki z cegły można nabyć w licznych składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.