Maseczka jednorazowa – niezbędna ochrona przed wirusami

Jeśli szukasz maseczki jednorazowej, powinieneś odwiedzić tę stronę

Na początku 2020 r. na wszystkie europejskie kraje padł strach spowodowany błyskawicznie rozprzestrzeniającą się nieznaną dotychczas chorobą COVID-19, która przenosi się drogą kropelkową. W ciągu miesiąca zwiększyło się zatem zapotrzebowanie na różne produkty zabezpieczające, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego powinno się stosować maseczkę jednorazową?

Poza żelem antybakteryjnym, jednorazowe maski są obecnie najbardziej pożądanym środkiem ochrony indywidualnej, przydatnym głównie lekarzom, ale także zwyczajnemu Polakowi. Są nie do zastąpienia w czasie drogi do pracy oraz wizyt w aptece, sklepie, innymi słowy zawsze tam, gdzie przebywa się w większej grupie osób nam obcych. Dlaczego warto je zakładać? Maseczka jednorazowa zasłania nos i usta, co redukuje zagrożenie przedostania się patogenów do błon śluzowych. Powszechnie funkcjonuje opinia, że muszą nosić ją głównie ludzie zarażeni, niemniej jednak dla osób zdrowych też są one kolejną barierą broniącą przed możliwym kontaktem z bakteriami oraz wirusami, które może przenosić osoba chora, nie okazująca jeszcze symptomów zakażenia.

Maseczka jednorazowa – wykonać ją samemu czy zamówić u producenta?

Prowizoryczną maseczkę jednorazową można zrobić samodzielnie, ale najlepiej nabyć taką, wykonaną z materiałów filtrujących stosowanych w branży medycznej. Jednorazowe maseczki ochronne wytwarzane w zakładach wyróżniają się też lepszą solidnością i jakością. Istotną częścią takich masek są powłoki składające się z filtru celulozowego. Mają one również gramaturę co najmniej 220g. Nawet jeśli na szybkie wyjścia do sklepu postanowimy ubrać maseczkę jednorazową i tak wybierzmy taką, która zapewnia komfort i nie powoduje podrażnienia skóry twarzy. Po wykorzystaniu maski stosujmy się do instrukcji obsługi, by bezpiecznie ją zutylizować.

Nasze dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]