Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Lonża jeździecka to przyrząd cyklicznie używany podczas lekcji jazdy konnej i tresur. Jakiego typu lonże jeździeckie są dostępne w sklepach? Z czego są wykonywane te przyrządy i gdzie poleca się ich szukać?

Rodzaje i przeznaczenie lonży dla konia

Lonża dla konia to stosunkowo długa lina, z reguły mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia podczas nauki jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z dosiadaniem, trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, jak również utrzymywaniem równowagi w siodle. Zwierzę prowadzi się po obrysie okręgu, natomiast lonża używana jest do korygowania zachowania konia. Sprzęt ten wykorzystują też zawodnicy woltyżerki oraz akrobaci cyrkowi do szlifowania technik i zabezpieczania prezentowanych akrobacji. Lonża jest ponadto pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może również być wykorzystywana podczas ćwiczeń bez dżokeja – w takim wypadku jest wykorzystywana do szkolenia młodych zwierząt oraz dostarczenia im odpowiedniej dawki ruchu.

Lonża dla konia – gdzie kupić produkty renomowanych marek?

Szeroki wachlarz przyrządów jeździeckich można znaleźć w bogato wyposażonych sklepach online, które oferują specjalistyczny ekwipunek w rozsądnych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże dla konia od najlepszych producentów – m.in. Imperial Riding, Waldhausen czy Kerbl. Interesuje Cię lonża w niebieskim, czerwonymalbo czarnym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade daje szeroki wybór artykułów, które spełnią oczekiwania najbardziej kapryśnych miłośników koni. W ofercie oferowane są artykuły wytworzone m.in. z materiału nylonowego. Lonże wyposażone są w obrotowy zaczep, a delikatny materiał jest przyjemny w dotyku.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]