Kontener na odpady – niezbędny na placu budowy

Kontenery na gruz pełnią bardzo ważną funkcję podczas wykonywania robót budowlanych – pozwalają na zgodne z prawem zutylizowanie pozostałości po skuwaniu płytek, demontażu stolarki i pozostałych czynnościach. Jakie kontenery budowlane są dostępne na rynku? Gdzie można je zamówić?

Kontener na odpady budowlane – postaw na najwyższą jakość

w naszym kraju wytwórstwem pojemnych i trwałych kontenerów na odpady zajmuje się Ekombud Sp. z o.o. – w swojej ofercie posiada m.in. kontenery na złom i kontenery na gruz. Z tego rodzaju pojemników korzystają nie tylko firmy budowlane, ale też podmioty zajmujące się wypożyczaniem kontenerów na odpady budowlane, przedsiębiorstwa usług komunalnych czy PSZOKi, czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które oprócz resztek powstających w gospodarstwach domowych, przyjmują również gruz ceglany i betonowy, złom oraz wszelkiego typu pozostałości poremontowe.

Kontenery wykorzystywane na budowach – rodzaje

Na rynku jest dużo typów pojemników na odpady. Są kontenery otwarte, z pokrywą, muldy asymetryczne i symetryczne, pojemniki wyposażone w zwijaną plandekę, kontenery stalowe oraz wiele innych modeli. Pośród dostępnych na rynku kontenerów stosowanych w budownictwie najczęściej używane są modele rolkowe, hakowe, a także samowyładowcze. Kontener hakowy może znaleźć zastosowanie w zakładzie produkcyjnym albo na budowie. W zależności od zapotrzebowania można zaopatrzyć się w kontener otwarty bądź z pokrywą. Na budowach częstokroć stosowane są również kontenery do przewozu materiałów sypkich – przede wszystkim są to modele samowyładowcze, które można błyskawicznie opróżnić.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]