Kolorowe i bezpieczne pluszaki dla noworodków i niemowląt

Dzieciom już od pierwszych sekund życia towarzyszą różnego typu zabawki. Bezsprzecznie najbardziej kochane są szczególnie te, do których malec może się przytulić i z którymi często mocno wiąże się emocjonalnie. O tym, jak głęboka jest więź dziecka z maskotką, stanowi to, że wielu z nas pamięta swoją ulubioną lalkę bądź misia z dzieciństwa, a prawdopodobnie do tej pory posiada je w ramach pamiątki.

Czym muszą charakteryzować się pluszaki dla noworodków oraz niemowląt?

Noworodki i niemowlęta nie potrafią bawić się zabawkami. W wielu przypadkach otrzymane z okazji ich narodzin misie oraz lalki przez długie tygodnie są wyłącznie detalem wystroju pokoju dziecinnego. Nie znaczy to jednakże, że dziecko nie ma z nimi styczności na co dzień – wszak od razu wzbudzają one jego ciekawość. Maluch usypia blisko nich w łóżeczku i wyciąga do nich rączki w trakcie zabaw z rodzicem. Z tej przyczyny, zabawki dla noworodków oraz niemowląt winny cechować się najwyższym stopniem bezpieczeństwa.

Lalki oraz zabawki dla niemowląt nie mogą mieć twardych detali, tym bardziej tych niewielkich (m.in. oczek czy guziczków), które przez przypadek mogłyby się odkleić i które dziecko mogłoby włożyć sobie do ust i połknąć. Mając na uwadze zdrowie malucha powinno się nabywać zabawki, które wytworzone są z materiałów nierecyklingowanych oraz takich, które nie wywołują uczuleń. Przed kupnem koniecznie wypada upewnić się, czy zabawka spełnia właściwe standardy bezpieczeństwa (symbol CE), jak również czy jest przystosowana dla niemowląt i noworodków. Takie przytulanki i akcesoria dla dzieci są oznakowane jako 0+.

Zabawki dla najmłodszych a sensoryka

Początkowe miesiące życia dziecka są szczególnie ważne dla jego właściwego rozwoju. To czas, w którym maluch uczy się trzymać i upuszczać rozmaite przedmioty, kształtuje swój zmysł dotyku oraz słuchu, a także poznaje kolory. Aby wspierać rozwój sensoryczny najmłodszych, zabawki dla niemowląt zazwyczaj cechują się jaskrawą kolorystyką oraz posiadają wystające elementy, które są w stanie złapać drobne dłonie malucha albo które wydają łagodne dla ucha dźwięki (na przykład szelest). Interesujące są także przytulanki, które rozwijają zmysł dotyku dziecka – mają one moduły o różnym stopniu miękkości czy też są wytworzone z tkanin o rozmaitej teksturze.

Niemowlę z królikiem-przytulanką z Galerii Bukowski
Niemowlę z królikiem-przytulanką z Galerii Bukowski

Zabawki dla najmłodszych w sklepie Galeria Bukowski

Niepowtarzalne zabawki dla niemowląt i noworodków na w swojej ofercie Galeria Bukowski, producent szytych odręcznie misiów oraz przytulanek dla maluchów w różnym wieku. W ofercie dla najmłodszych zakupić można kilka typów indywidualnie zaprojektowanych zabawek, które z pewnością pokocha każdy maluch. W sklepie można nabyć między innymi maskotki z serii The Happy Family, które budzą ciekawość maluchów swoimi nietypowymi barwami, jak również wydające nadzwyczaj subtelne odgłosy pluszowe grzechotki, puszyste w dotyku i dostosowane do rąk kilkumiesięcznych dzieci. Przydatne na co dzień są kocyki-przytulanki, na których można położyć niemowlę podczas zabawy. Posiadają one wystające detale stymulujące ciekawość maluchów i przystrojone są główkami różnorodnych zwierzątek, więc mogą również być przytulanką (z ang. to tzw. comfort blanket).

Niepowtarzalną serią zabawek są maskotki z kolekcji Ziggy, czyli misie przebrane za inne zwierzątka. Dzięki nim rodzice spędzą nieprzebrane ilości godzin na wesołej zabawie z maluchem, przykładowo pokazując mu, jak zwierzak przekształca się w paru ruchach w kompletnie inna maskotkę. Odrębna kategorię w sklepie stanowią z kolei misie doskonałe na prezent z okazji przyjścia na świat, chrztu lub obchodzenia pierwszych urodzin malucha.

Wszystkie zabawki i pluszaki oferowane w sklepie Galeria Bukowski spełniają surowe standardy bezpieczeństwa, a ich utrzymanie w czystości jest bardzo łatwe – można prać je ręcznie lub w pralce. Pluszaki z wyszywanymi oczkami mogą służyć do zabawy już od wczesnych miesięcy życia.