Katarek do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Przeziębienie u niemowlaka zazwyczaj nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tego schorzenia i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak go bagatelizować. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwinięcie się takich chorób jak zapalenie ucha bądź zatok. By się przed tym uchronić, należy odsysać katar za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosie naszego dziecka. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie katar

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z nosa niemowlaka jest całkiem dużo. Najbardziej znany z nich z nich to niewątpliwie gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a udrażnianie noska za jej pomocą bywa dla pociechy bardzo nieprzyjemne. Tym należy tłumaczyć sobie popularność innego typu odciągaczy, które są wygodniejsze i wydajniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech, a bardziej skomplikowane urządzenia to odciągacze do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Czy warto używać aspiratora Katarek?

Katarek jest przykładem odciągacza do odkurzacza. Opisywany odciągacz wydzieliny jest nieskomplikowany w obsłudze i bardzo efektywny, co wynika z jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko odciąga wydzielinę, ale też wpierw ją rozcieńcza, co pozwala na całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co niweluje objawy kataru i poprawia samopoczucie dziecka. Jest on dostępny w 2 wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 55 zł).