Jeździsz z ekspozycją na targi? Kup pawilon handlowy

Pawilony są przydatne w każdym przedsiębiorstwie handlowym. Mogą stanowić uzupełnienie sklepu stacjonarnego lub też być głównym punktem sprzedaży. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się w czasie giełd i podobnych wydarzeń, a oprócz tego, dzięki łatwemu montażowi i mobilności, używa się ich np. do handlu w miejscowościach letniskowych czy na sezonowych wyprzedażach. By pawilon handlowy dobrze wypełniał swoje zadania, powinien być właściwie dobrany do potrzeb użytkownika. Na co zatem zwracać uwagę przy jego wyborze?

Pawilony handlowe – jak wybrać?

Producenci oferują rozmaite typy mobilnych pawilonów handlowych. Każdy z nich można zaliczyć do jednej z dwóch grup – pawilonów ze sztywnymi ścianami oraz namiotowych. Te pierwsze mogą być wykonane na przykład z płyty obornickiej albo drewna. Cechują się stosunkowo szybkim montażem, jednakże ich mobilność jest dużo mniejsza aniżeli pawilonów namiotowych. Są również od nich o wiele droższe, przez co rekomendowane są raczej do punktów stacjonarnych. Poza tym mogą pełnić funkcję portierni, kas biletowych bądź kiosków.

Pawilon namiot – czemu warto go posiadać?

Jeżeli pawilon handlowy ma być raz za razem przenoszony lub priorytetem są dla nas koszty, najlepszym wyborem będzie pawilon namiot. Przeciwnie do popularnej opinii, tego rodzaju konstrukcje cechuje spora wytrzymałość, która jest rezultatem użycia do ich produkcji wysokiej klasy tworzyw. Zarówno rury, z których wyprodukowane są konstrukcje, jak i powłoki, wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne i trudne warunki atmosferyczne. To sprawia, że namiotowy pawilon handlowy, o ile będzie należycie konserwowany, posłuży kilkanaście lat – również przy intensywnej eksploatacji.