Jakie rolety oferują sklepy internetowe

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale również pozwala to decydować o ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Tradycyjnie do zakrywania okien korzystamy z zasłon i firanek, jednak w ostatnich kilkunastu latach coraz częściej decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie modele rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych czy okiennych. W większości z nich kupimy również wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak kółka z żabkami, karnisze metalowe, wsporniki sufitowe i ścienne oraz rozety. W jednym sklepie będziemy mogli skompletować pełen zestaw niezbędny do instalacji rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby robić przemyślane zakupy. Na przykład, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na roletach rzymskich dość łatwo zbiera się kurz, ponieważ produkowane są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania służą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w salonie, biurze, pokoju dziecięcym, a także w łazience. Te rolety mają naprzemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wyprodukowane są z materiału, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – o czym pamiętać

Okna nie zawsze mają standardowe wymiary i zdarzyć się może, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, żeby właściwie zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistów.