Gdzie kupić oryginalne części do Citroena?

Dowiedz się, gdzie nabyć części zamienne Citroen

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej samochody w kraju nad Wisłą są doceniane z uwagi na szeroką dostępność, przystępną cenę i w szczególności za znaczną ilość warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C1, C2, C3, C-Crosser, Jumper, C-Elysse, Xsara, Xantia, Saxo i Nemo. Rzecz jasna, tak jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, więc posiadacze samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, iż z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części do Citroena – co nabywamy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której powstają inne awarie. Na początku trzeba na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji samochodu. Są to przede wszystkim płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, olej silnikowy i czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji. Regularnych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, potrzebują również moduły układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Jak ekonomicznie i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najlepszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich fabrykach, w niektórych przypadkach cechują się niższą jakością, co niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen części zamienne winni kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do samochodów francuskich. Jeżeli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne elementy można zamówić przez internet.

Nasze dane kontaktowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]