Estetyczne i odporne na korozję wyroby ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna posiada wiele wartościowych cech sprawiających, iż znajduje rozległe zastosowania. Jej nadrzędna zaleta to z bez wątpienia niepodatność na rdzę, która nie tylko zapewnia solidność wyprodukowanych z niej przedmiotów, ale również umożliwia im styczność z cieczami i wilgotnymi materiałami. Prócz tego stal nierdzewna jest obojętna chemicznie, co oznacza, iż nie reaguje z substancjami o kwasowym odczynie, a listę jej plusów uzupełnia nieporowata powierzchnia uniemożliwiająca rozwój bakterii.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla branży chemicznej i kosmetycznej

Bezpieczeństwo mikrobiologiczne oraz Stabilność chemiczna sprawiają, że stal nierdzewna to perfekcyjny budulec dla sektora spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są na co dzień wykorzystywane przez zakłady przetwórcze, które używają ich w toku wytwarzania, a później składowania artykułów spożywczych. W piekarniach oraz browarach wyroby ze stali nierdzewnej używa się w charakterze zbiorników fermentacyjnych. Materiał ten jest też stosowany chętnie w przemyśle kosmetycznym i przez firmy działające w sektorze produkcji i dystrybucji rozpuszczalników, paliw i innych preparatów chemicznych.

Wyroby ze stali nierdzewnej – elegancka przyciągający wzrok design w mieszkaniu

Odporność na niesprzyjające czynniki atmosferyczne (wilgoć, skrajne temperatury czy kwaśne opady) powoduje, że wyroby ze stali nierdzewnej doskonale nadają się użytku na zewnątrz budynków (na przykład jako balustrady balkonowe), a także na basenach (mowa o barierkach i drabinkach). Ze względu na elegancką estetykę, równie dobrze sprawdzają się także w wewnętrznych częściach obiektów budowlanych – między innymi na klatkach schodowych. Prócz tego jałowość stali nierdzewnej umożliwia wykorzystywanie jej w gabinetach lekarskich oraz przychodniach.