Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze zagościła już w świadomości statystycznego Polaka i coraz rzadziej jest umniejszana. Obywatela Polski są świadomi, iż jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma spory wpływ na nasz stan fizyczny. Dopóki nie zostaną wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy musi zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od uznanych producentów

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym bardziej prawdopodobna groźba występowania wysokiego stężenia PM2,5 oraz PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób płuc narażeni są zwłaszcza rezydenci dużych miejscowości oraz terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Regularne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużej mierze zredukować szkodliwy wpływ pyłów na zdrowie. I nie jest to w tym momencie coś nowego na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak np. Cado, Wood’s czy AirFree, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów. Co kluczowe, poza eliminacją z atmosfery pyłów, często posiadają one również inne wartościowe funkcje.

Rodzaje i rola oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w wielu rozmiarach, w związku z tym bez problemu znajdziemy sprzęt odpowiednie do danej kubatury wnętrza. Są to urządzenia względnie nieduże, dlatego swobodnie można przenieść je pomiędzy pokojami. Oprócz odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one dodatkowo zarazki oraz grzyby, które mogą być źródłem wielu reakcji alergicznych czy też chorób, a także groźny benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie przynosi spokojniejszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają również sensory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Korzystanie z oczyszczacza powietrza poleca się przede wszystkim osobom podatnym na alergie.