Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Shuttersy w salonie. Zobacz przykłady wykorzystania.

Szutersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się zwykle z wystrojem pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Jednak ten moduł osłony okiennic można użyć także w europejskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych wnikających do pomieszczenia

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą miały dwie funkcje – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż rewelacyjnie poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, gdyż to w salonie ludzie przesiadują sporą część dnia, jak również przyjmują tu gości. W związku z tym wypada zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale jednocześnie przytulne. Dowolność zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co pozwala np. na lekkie jego ściemnienie, gdy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie łatwe czyszczenie

Swoboda regulacji dostępu światła do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże też z innej przyczyny – za ich sprawą da się efektywnie kontrolować temperaturę wnętrza, która ma przecież ogromny wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Na dodatek takie okiennice lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach osadza się mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich utrzymanie jest wyjątkowo proste i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się także w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]