Czy w domu przyda się tablica magnetyczna?

Tablice szkolne kojarzymy przeważnie z kolorem zielonym i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy próbowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, chociaż do tej pory są bardzo popularne w polskich szkołach, pomału są wypierane przez tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich kluczowe plusy?

Białe tablice magnetyczne są obecnie na co dzień wykorzystywane w urzędach, biurach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są okresowe szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i procedury. Plusem takich tablic jest zwłaszcza to, iż do pisania na nich wykorzystuje szybkoschnące markery, które łatwo się wymazuje przy pomocy gąbki bądź szmatki do tablic magnetycznych. W trakcie ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku pospolitych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość zastosowania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni przeróżne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego rodzaju tablicy w czystości jest niesłychanie proste. Wystarczy regularnie przetrzeć jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma też właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez długi okres czasu. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dobierzmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto przemyśleć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do mieszkania – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to znakomicie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Powieś ją w kuchni, a kiedy zauważysz, iż kończy Ci się jakiś produkt (sól, cukier czy ryż) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do hipermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić sobotni wieczór na grze w kalambury, wisielca albo składając jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się również rodzicom, którzy chcą pomóc maluchowi w nauce liter lub podstaw matematyki.