Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Potrzebujesz kapsułek do ekspresu Nespresso? Zobacz tu.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych miłośników. Dzisiaj jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele popularnych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance arabiki i robusty. Innym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Firenze, Trieste, Roma i Venezia. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty orzechów laskowych, czekolady czy prażonych orzechów. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Crema czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso też od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje także polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Lungo czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Chocolate, Hazelnut, Carmel oraz Vanilla.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą na ogół 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednak dla nabywców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie obniżyć koszt napoju. W przypadku, gdy kupujący ma wątpliwości, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]