Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Jeśli szukasz lampy solnej, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wycieczek po Europie, a niekiedy nabywamy impulsywnie, bo pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Z rzadka jednakże są to rzeczy funkcjonalne – zazwyczaj to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale także inne narzędzia.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne są ładne i bez większego problemu dopasujemy je do aranżacji mieszkania, ponieważ występują w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o identycznych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze cechują się nie naruszoną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się produkowaniem takich lamp, nadają im rozmaite formy, m.in. sześcianu lub walca.

Lampy solne – przy nich łatwiej się uspokoisz

Dużo ludzi wierzy, iż lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy generowania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. jednostkom chorym na na astmę czy alergię. Światło, jakie emitują te lampy, jest kojące i delikatne, stąd poleca się kupienie ich ludziom cierpiącym na brak snu albo stres, gdyż przy nich można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na bibeloty i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli stosuje się w dekoracji mieszkań, jak również gastronomii.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]