Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Znajdź czapsy skórzane na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży zazwyczaj znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Tym samym są polecane dżokejom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]