Co warto wiedzieć o kosmetykach ekologicznych

Chcesz zamówić kosmetyki naturalne? Kliknij tu.

W ostatnich latach nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale również aby zawierały nieszkodliwe dla ustroju składniki.

Kosmetyki naturalne – atuty

Kosmetyki, które powstały z czystych ekologicznie roślin, cieszą się coraz większą popularnością. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Pakowane są zazwyczaj w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Skład kosmetyków ekologicznych

Do produkcji kosmetyków organicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. arganowy, migdałowy czy macadamia, ale też mniej spotykane oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do fabrycznie produkowanych kosmetyków, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnego balansu między niezbędnymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie kosmetyki naturalne można kupić w Polsce?

Największym wyborem szczycą się doskonale wyposażone sklepy online. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może również zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]