Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Jeśli poszukujesz butów jeździeckich, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/ycr4e3t8

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Naturalnie nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę liczne atuty tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: poprawienie kondycji, ćwiczenie właściwej postury, a także wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego. Ponadto ma pozytywnie działa na samopoczucie: likwiduje napięcie, zwiększa poczucie odpowiedzialności oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Żeby jednak w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, musimy właściwie dobrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – ochrona całej albo części nogi

Rozróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów jeździeckich: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze sięgają nieco powyżej kostki – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to natomiast buty niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym dają osłonę całej nodze, redukując ryzyko powstawania zadrapań i sińców. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jakkolwiek decydując się na ich kupno, należy pamiętać o tym, żeby wyekwipować się również w ochraniacze nóg – czapsy bądź sztylpy.

Z czego produkuje się buty jeździeckie?

W czasie wyboru butów do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, z którego zostały one wyprodukowane. W sklepach odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej różnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością drogie, jednak warto się na nie zdecydować ze względu na zwiększoną wytrzymałość oraz możliwość dopasowania się buta do konturu stopy właściciela. Rekomendowane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i prawie natychmiast osiąga pożądany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada nieznacznie gorzej, jednak jej zaletą jest niższa cena.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]