Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Kup spodnie bryczesy

Jazda konna wymaga nie tylko godzin pracy, dużych pokładów cierpliwości i wielu wyrzeczeń, ale również odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz kupić wysokiej jakości bryczesy? Ogromny wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi dotykają do siodła, dzięki czemu zmniejszają zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo uszyte spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a przy tym nie ograniczać ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak dobrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich warto sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wytwarzany z silikonu, skóry ekologicznej lub innych surowców zapewniających solidną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy bądź pełny, obejmujący również uda i łydki. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort cieplny podczas jazdy. Ważne są też walory użytkowe – liczne kieszenie i rozciągliwe zakończenia nogawek.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]