Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Jeśli szukasz maszyny do drenażu limfatycznego, koniecznie sprawdź https://bit.ly/3CTtarb.

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak i miejsca ucisku.

Urządzenie do presoterapii – stymulacja przepływu chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej stosują maszyny do drenażu limfatycznego, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory aparat uciska kończynę, wspomagając tak cyrkulację chłonki. Jest sporo zaleceń do korzystania z zabiegu presoterapii. To m.in. zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w likwidacji cellulitu czy wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień stosowana wśród sportowców, głównie jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe aparaty do drenażu limfatycznego

Ogromne możliwości wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tych aparatów. Teraz osoby na co dzień korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki innowacyjnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, toteż bez trudu można zabrać je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być zawsze uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. stany zapalne bądź niewydolność serca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]