Antybakteryjny żel do rąk – higiena w domu i pracy

Nie szukaj już więcej! Tu zaopatrzysz się w antybakteryjny żel do rąk

Na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni może znajdować się nawet do 5 milionów komórek drobnoustrojów. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach przenoszą się bakterie, pasożyty oraz wirusy powodujące groźne choroby. Dlatego higiena rąk jest absolutnie niezbędna. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent drobnoustrojów. Zazwyczaj to zadowalający rezultat, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie użycie o wiele skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – przychodniach, szpitalach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i żyjącymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać też zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przyrządzaniu potraw z jajek, mleka czy mięsa (głównie drobiowego), bo te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują również pod postacią żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do włączania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]