Antena telewizyjna – cechy i istotne elementy

Dowiedz się więcej o antenie DVB T na https://telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W ogromnej większości domostw zobaczyć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym przedmiotem, należy zaopatrzyć się też we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest obecnie wyjątkowo duży. W sklepach znaleźć można anteny ASR i DIGIT – DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T , a także anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się też wyjątkową wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej kupnie?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zastosować. Warto wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić należy w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]