Album na monety – zabezpiecz eksponaty przed zarysowaniem

Znajdź klaser na monety na https://goldbroker.pl/albumy-klasery/.

Gromadzenie monet oraz banknotów to nie tylko frajda z szukania i kupna kolejnych eksponatów, ale też uczucie satysfakcji z ich podziwiania i ewidencjonowania. Kupione numizmaty winny więc znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania albumach bądź klaserach, za sprawą których łatwo będzie można je oglądać, a w tym samym czasie uchowa się je przed potencjalnym zniszczeniem.

Klaser na monety – znaczne ułatwienie przy katalogowaniu eksponatów

Pasjonaci monet mają szeroki wybór dodatków pozwalających na bezpieczne ich kolekcjonowanie, niemniej jednak najpopularniejsze nieprzerwanie pozostają klasery. Dlaczego? Głównie z tego powodu, iż pozwalają łatwo klasyfikować monety danego rodzaju. Należy pamiętać, że część albumów na monety nie ma wewnątrz kart i trzeba kupować je samodzielnie dobierając je do typu gromadzonych numizmatów czy banknotów. Swoboda wypinania oraz wpinania stron jest ogromnym usprawnieniem przy szeregowaniu okazów wedle własnego uznania – można przekładać je pomiędzy klaserami bez konieczności wyciągania pojedynczych eksponatów, co zmniejsza niebezpieczeństwo zarysowania monet czy uszkodzenia banknotów. Prócz tego, dysponując niedużą kolekcją, w jednym albumie można ulokować monety o przeróżnych rozmiarach, należy tylko kupić strony z pasującymi do nich przedziałami. Dodatkowym plusem klaserów na monety jest to, że w wielu przypadkach wyglądają jak albumy z fotografiami czy książki, więc łatwo ukryć je w domowej biblioteczce przez wzrokiem potencjalnego rabusia.

Klaser na monety pomieści bez przeszkód także monety w kapslach

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, by w przegródkach klaserów wykonanych z tworzyw sztucznych chować powszechniejsze numizmaty, które nie mają stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z PCV nie zapewnia monecie całkowitej osłony przed oddziaływaniem wilgoci oraz powietrza. Unikatowe monety w idealnym stanie lub te wykonane z ze srebra i złota wypada wcześniej zabezpieczyć poprzez zamknięcie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można następnie trzymać w albumie, gdyż wielu producentów posiada w ofercie karty do klaserów, w które bez problemu można włożyć monety w tekturowych holderach bądź w kapslach.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]