Akcesoria do alkoholu – co będzie Ci potrzebne?

Samodzielny wyrób napojów alkoholowych, kiedyś nader popularny, w dzisiejszych czasach wraca do łask. Do poszukiwań skłaniają nas nie tylko względy finansowe (nalewki przygotowane na własną rękę są znacznie tańsze od tych ze sklepu), ale też możliwość przygotowania napojów według naszych upodobań, chęć eksperymentów i satysfakcja płynąca z picia swoich alkoholi. Gros osób, które na własną rękę przygotowują domowe napoje, wybiera wino, piwo, cydr lub nalewki, chociaż nie brakuje również wielbicieli tradycyjnego bimbru. Jednak niezależnie od tego, w których napojach się specjalizujemy, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria.

Które akcesoria do alkoholu są najprzydatniejsze?

Wyrób alkoholu w domu byłby niemożliwy bez akcesoriów i naczyń do fermentacji – specjalnych korków, rurek, balonów czy pojemników. Ponadto, do każdego rodzaju alkoholu potrzebne są inne akcesoria – dla wina jest to m.in. prasa do owoców, a dla piwa – chłodnice i kotły. Do rozlewu alkoholi nieodzowne są z kolei takie akcesoria jak kapslownica lub korkownica. Na tym jednakże spis potrzebnych akcesoriów się nie kończy, gdyż butelki z napojami powinno się odpowiednio oznakować.

Akcesoria do alkoholu – kapturki termokurczliwe oraz etykiety na butelki

Etykiety na bimber czy pozostałe alkohole domowe jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Zdecydowanie przyzwoiciej będą się natomiast prezentować butelki z zabezpieczającymi korek kapturkami oraz dekoracyjnymi etykietami na wódkę, które bez obaw możemy podarować bliskim w charakterze prezentu albo zaserwować podczas towarzyskich imprez. Szczególny typ takich akcesoriów to etykiety weselne, które służą do ozdabiania nie tylko na własnych alkoholi, ale także tych kupionych w sklepie i podkreślić tym sposobem charakter bankietu.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]