Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Jednym z najistotniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, aczkolwiek mamy duże doświadczenie także w prowadzeniu spraw dotyczących uregulowania kontaktów, władzy rodzicielskiej czy macierzyństwa i ojcostwa.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególna sfera prawa, gdyż prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale przede wszystkim właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej osobiste sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na stały kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez poszczególne etapy sprawy w sposób dla nich bezbolesny. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań naszych Klientów szczególnie w zakresie ich aktywnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – metoda działania kancelarii prawnej

Prowadzenie spraw rodzinnych zaczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez spotkanie twarzą w twarz lub rozmowę telefoniczną albo przez Skype. Wówczas staramy się zebrać jak najwięcej informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Następne fazy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia każdej sprawy staramy się znaleźć możliwość na zamknięcie jej ugodowo. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż wiele konfliktów ma swoje korzenie w silnych emocjach, a prawnik, jako osoba neutralna, nie znajduje się pod ich wpływem i ocenia sprawę wyłącznie pod kątem prawniczym.