Podłoża ogrodnicze – mieszanki i substraty dachowe

Prace ogrodnicze wymagają używania profesjonalnych produktów, które pozwolą osiągnąć najlepsze efekty. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju podłoża?

Podłoża ogrodnicze – sprawdź odczyn PH

Użycie odpowiedniego podłoża ogrodniczego pozwoli uzyskać zachwycające rośliny, dlatego niezwykle istotny jest wybór wysokiej jakości produktów. Chcesz, żeby na Twoim dachu pojawiła się imponująca roślinność, której nie zniszczą niesprzyjające czynniki atmosferyczne? W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów mieszanek ogrodniczych, które gwarantują maksymalne rezultaty. Niektóre typy roślin potrzebują szczególnych warunków – wtedy zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów ziemi. W skład mieszanek dostępnych na rynku wchodzą np. perlit, ziemia kompostowa, minerały sztuczne, torf. Ziemie odróżniają się od siebie odczynem PH, zawartością azotu i właściwościami chemicznymi.

Podłoża ogrodnicze – jakie rośliny na spadzisty dach?

Marzy Ci się ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest współcześnie niezwykle popularne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz wyhodować tam wspaniałe gatunki traw i ziół, musisz dopasować odpowiedni substrat. W sprzedaży znajdziesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża wykorzystuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można wysiewać również byliny. Wymaga on szczególnej dbałości i nie może być zastosowany wszędzie. Duże obciążenie dachu jest kolejnym przeciwwskazaniem do jego zastosowania. Natomiast podłoża ekstensywne są stworzone do hodowania sucholubnych roślin, takich jak rojniki, rozchodniki i zioła. Chcesz uprawiać rośliny odporne na wiatr, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji? Zainwestuj w podłoża ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na dachach pod kątem 35 stopni.