Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Wejdź tu, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta kursu Adobe Photoshop.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu usiłują nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, aby zdobyć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego i postaci stosują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Mając świadomość tych realiów ogromna grupa początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu stara się poznać popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jaki software można użyć?

Jest dużo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka stał się głównym narzędzie artystów i game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak np. Affinity Photo, Krita czy GIMP, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przypominające obrazy wykonane farbami akwarelowymi, temperą lub farbami akrylowymi. Digital painting zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość korygowania niefortunnych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak uzupełniać!

Malarstwo cyfrowe – nauka z udziałem instruktora

Właściwie nauka malarstwa cyfrowego przebiega w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić samemu, jednak żeby rozwinąć w dobrym kierunku swój warsztat, a zarazem poznać najpopularniejsze techniki wykorzystania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, wypada wykupić kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozmaitych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]