Zakupy, porady, możliwość dopasowania biżuterii – atuty sklepu jubilerskiego

Wraz z ewolucją internetu oraz rozkwitem rynku, zmieniliśmy też nasze nawyki związane z dokonywaniem zakupów. Teraz chętnie korzystamy z możliwości zakupów przez internet. I choć w sieci można kupić niemal wszystko, nadal jest wiele artykułów, które zaleca się nabywać w sklepach stacjonarnych. Jednym z nich jest biżuteria.

Sklep jubilerski – tu otrzymasz pomoc rzeczoznawcy

Kupno platynowej broszki, łańcuszka lub pierścionka łączy się z większym kosztem niż te, do których przywykliśmy w trakcie zwykłych zakupów. Zatem, żeby być pewnym, iż biżuteria spełni całkowicie nasze wymagania, najlepiej obejrzeć ją osobiście w sklepie jubilerskim. Jest mnóstwo przesłanek, które uzasadniają to rozwiązanie. W trakcie wizyty w sklepie jubilerskim, zwłaszcza jeśli zamierzamy nabyć obrączki ślubne albo pierścionek zaręczynowy, możemy przymierzyć biżuterię i sprawdzić jak faktycznie będzie się ona prezentować na dłoni. Jeżeli z kolei wybierzemy wzór pierścionka odpowiadający naszym gustom, ale okaże się on za ciasny lub za luźny, złotnik na nasze życzenie dopasuje go do stosownego rozmiaru ewentualnie zrobi nowy. Inną zaletą kupowania wprost w sklepie jubilerskim jest możliwość skorzystania z profesjonalnej porady jubilera. Wskaże on aktualne nurty we wzornictwie, poradzi nam jak dopasować właściwy kruszec, pokaże które kamienie szlachetne będą współgrać z naszą karnacja, a klientom kupującym biżuterię na prezent doradzi, co teraz wręcza się na imieniny, ślub czy komunię.

Inne usługi jakie oferuje złotnik?

Sklepy jubilerskie nie tylko sprzedają swoje dzieła złotnicze, ale także świadczą inne usługi. Główną z nich jest renowacja popsutej biżuterii. Jeśli zerwał się nam łańcuszek lub odpadł kryształek z kolczyka, złotnik w mgnieniu oka i sprawnie zreperuje go w swoim warsztacie. Jeśli dostaniemy w spadku biżuterię po kimś z rodziny, kto posiadał inny rozmiar palca, jubiler poprawi obwód takiego sygnetu. Na naszą prośbę złotnik wygraweruje także na wisiorku czy pierścionku podziękowania, gratulacje, datę czy też inną znaczącą dla nas treść. Natomiast jeżeli chcemy sprezentować komuś wyjątkowy podarunek, albo mamy swój pomysł na sygnet czy też zawieszkę, możemy zlecić jubilerowi wytworzenie biżuterii zgodnie z naszym projektem. A jeżeli w mieszkaniu trzymamy uszkodzoną bądź zbędną biżuterię, z którą zastanawiamy się co zrobić, zanieśmy ją do sklepu jubilerskiego, w którym działa skup metali szlachetnych.

Nasze dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]