Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

Jeśli chcesz kupić srebrne kolczyki, koniecznie odwiedź ten adres

Szukając kolczyków powinno się zwrócić uwagę nie tylko na ich formę, design i materiał, z którego są wytworzone,, ale również na zapięcie. Oto krótki wykaz najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie daje znaczną wygodę noszenia i chętnie jest używane w biżuterii w stylu art deco. Minusem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla pań, które nie zdecydowały się na przekłucie uszu. Obecnie właściwie rzadko używane.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je w ciepłe dni, kiedy nie nakładamy czapeczek, ubrań z dużym kołnierzem oraz szalików.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jednakże łatwiej go założyć, dzięki odchylanej klapce z tyłu. Częstokroć wykorzystuje się je przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. To tego rodzaju kolczyki panie kupują najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii i niewielkich kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, zazwyczaj złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki używane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]