Kolczyki z kamieniami – wiesz, które są sztuczne?

Zamów kolczyki z kamieniami

Mimo, że biżuteria potrafi być piękna i bez kamieni szlachetnych, to ciężko stworzyć bez nich stylowe kolczyki czy wisiorki. Minerały są w stanie całkowicie zmienić wizualne walory ozdób – inny charakter mają wszak ozdoby z kryształami, inny zaś te ozdobione bursztynem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się największą popularnością? Które Minerały wykorzystywane przez jubilerów są prawdziwe, a które okazują się sztucznymi produktami? Odpowiedź potrafi zadziwić – zwłaszcza osoby, które nie znają się na produkcji biżuterii.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Warto wspomnieć, że sporo materiałów stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które powstają z wapnia oraz cyrkonu, a rozmaite odcienie zawdzięczają takimi domieszkom, jak chrom czy kobalt. Oprócz cyrkonii, kamieniami syntetycznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami – opale czy diamenty

Jubilerzy dużo chętniej stosują jednak minerały naturalne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, które potrafią mieć odcienie od szarych do czerwonych i nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są także z bursztynu, turkusu oraz opalu. Wykorzystanie naturalnych minerałów zwykle podnosi koszty kupna tego rodzaju kolczyków. Powinniśmy przy tej okazji pamiętać, iż są to egzemplarze znacznie bardziej unikatowe, aniżeli te zdobione syntetycznymi kamieniami.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]