Duży wybór srebrnych wisiorków

Szukasz wisiorków srebrnych? Koniecznie odwiedź tę stronę

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten jest bardzo delikatny, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy zatem używać ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od środka delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro nie najlepiej znosi również styczność z wodą czy dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną lub włożyć do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.